Hakkımızda
Şu Sayfadasınız:
KURUMSAL / Hakkımızda

 

Aktif Çare Tıbbi Cihazlar San. Ve Tic. Ltd. Şti. Radyoterapi ve Nükleer Tıp Sağlık Hizmetleri alanında, en ileri teknolojiye sahip cihazlar ile Onkoloji ve Nükleer Tıp merkezlerinin kurulması ve işletilmesi amacıyla 1998 yılında kurulmuştur.

 

Türkiye’de ilk defa bir Devlet Hastanesi bünyesinde Radyoterapi Hizmet Alımı işi Aktif Çare öncülüğünde 2005 yılında başlatılmış ve Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi ile sözleşme imzalanmıştır.

 

Sektörde öncülüğüne devam eden Aktif Çare, 2006 yılında Türkiye’de ilk kez bir Üniversite Hastanesinde hizmete başlamak üzere, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile sözleşme imzalamıştır.

 

İlerleyen yıllarda, gerek hizmet alımı kapsamında kamu hastanelerinde ve gerekse  özel hastaneler bünyesinde yatırımlarına devam ederek Radyoterapi Hizmetinin Türkiye’nin muhtelif bölgelerine ulaşmasına öncülük etmiştir.


Yapılan bu sağlık yatırımlarının hedefi, ülkemizde ve dünyada kanser tedavisi gören veya görecek olan hastaların ayaklarına bu hizmetin gitmesini sağlayarak her bölgeye ulaşmak ve bu hastaların dertlerine çare olmaya çalışmaktır.

 

Tedavi sürecinde Hastaya 'Maksimum fayda, minimum zarar' ilkesini benimseyen Aktif Çare, dünyadaki teknolojik gelişmeler yakından izlenerek, altyapısını düzenli olarak yenilemektedir.

 

Beyin, meme, prostat, jinekoloji, baş-boyun tümörleri başta olmak üzere tüm kanser türlerinin tedavisinde kullanılan teknikler ve cihazlar, başta Avrupa ve Amerika olmak üzere tüm Dünyada kabul görüp kullanılan sistemlerdir.

 

Bilindiği gibi kanser tedavisinde bilim ve teknoloji tek başına yeterli değildir. Onları uygun yerde ve şekilde kullanacak uzman kişiler olmadan beklenen sonuç elde edilemez. Alanında uzman hekimler, medikal fizikçiler, radyoterapi teknikerleri ve diğer tüm personellerimiz, tedavinin planlanmasından hastanın bedensel ve zihinsel konforuna kadar tüm aşamalarda hasta ve hasta yakınları ile işbirliği içinde hareket etmektirler.

 

Bilgi ve deneyimlerini sürekli geliştiren ekibimiz, kanser tedavisinde hizmetlerimizden ihtiyacı olan herkesin yararlanması için inanç ve azimle çalışmaktadır.

 

Ülkemizde bu alandaki yatırımların öncüsü olarak, gerekli tüm yenilikleri ve akademik gelişmeleri takip etmek ve adımızı sektöre perçinlemek arzusundayız.

 

"Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi, Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi."

Kanuni Sultan Süleyman